Zabezpieczanie towarów przed uszkodzeniami w trakcie transportu to jedno z kluczowych zmartwień osób odpowiedzialnych za organizację wysyłek produktów. Wśród powszechnie stosowanych materiałów ochronnych znajdziemy nie tylko przekładki korkowe czy pianki, lecz także, coraz częściej stosowaną taśmę strappingową. Co ciekawe, w jej przypadku z pozoru tak mało istotna cecha jak kolor może mieć znaczenie przy wyborze konkretnego produktu.

Taśmy strappingowej używa się głównie do zabezpieczania artykułów gospodarstwa domowego. Najpopularniejsze na rynku są taśmy w kolorze jasnoniebieskim, jak choćby Tesa® 64284. Ich zastosowanie nie kończy się jednak wraz z dostarczeniem towaru do sklepowego magazynu. Pozostają one na produktach również na czas ekspozycji w salonie. To sprawia, że wybrany sprzęt, oglądany przez klientów sklepu, często traci na estetyce, gdyż niebieska taśma zakrywa jego elementy lub niepotrzebnie zwraca na siebie uwagę.

Problem ten doczekał się prostego rozwiązania w postaci białej wersji taśmy Tesa® 64284, a więc dopasowanej do koloru większości urządzeń z kategorii AGD. Wybór takiej taśmy strappingowej pozwala wyeksponować produkt w sklepie bez ryzyka uszczerbku na walorach estetycznych. Biały wariant jest o wiele mniej widoczny i w związku z tym nie zaburza odbioru wystawionego sprzętu.

Biała taśma strappingowa – właściwości i zastosowania
Wszystkie parametry techniczne, dzięki którym taśma strappingowa Tesy spełnia swoje zadanie, pozostały bez zmian. Skutecznie chroni przed wstrząsami podczas transportu towaru. Biała wersja, podobnie jak klasyczna niebieska, jest wyposażona w system klejący, który bazuje na naturalnym kauczuku. Tym samym może być stosowana do mocowania najbardziej wrażliwych na uszkodzenie elementów AGD. Co ważne, jej usunięcie z powierzchni produktu jest stosunkowo łatwe i nie pozostawia śladów ani odbarwień.

Warto zaznaczyć, że biała taśma została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o szeroko rozumianym sprzęcie AGD. To jednak w żaden sposób nie wyczerpuje szerokiego spektrum jej zastosowań. Tesa® 64284 sprawdza się równie dobrze w przypadku innych urządzeń, w tym także podatnych na uszkodzenia elementów ze szkła, plastiku czy lakierowanego metalu. Zabezpiecza na czas montażu, transportu i instalacji ruchome części, takie jak drzwiczki czy wysuwane półki w przeróżnych artykułach użytku domowego.

O białą taśmę strappingową Tesy zapytaj naszych handlowców. Podobnie jak w przypadku innych materiałów wspierających branżę AGD oferujemy profesjonalny konwerting taśm w dostosowaniu do konkretnych aplikacji produktowych.