Osiągnięcie pozycji, którą możemy się dziś pochwalić, z pewnością nie byłoby możliwe, gdyby nie troska o wysoką jakość tego, co robimy i jak to robimy. I nie chodzi tu bynajmniej o niezdrową pogoń za kolejnymi certyfikatami i tytułami, choć nie da się ukryć, że… jesteśmy z nich dumni.

Niedawno pisaliśmy o tym, jakie zastosowania ma konwerting w poszczególnych branżach. Jak mogliście się przekonać, nasze detale, choć niewidoczne na zewnątrz, mają niebagatelne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania wielu produktów, w tym takich, których ewentualna awaria może nieść ze sobą poważne konsekwencje, jak np. samochody. Zdajemy sobie sprawę z tego, że spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność w związku z wytwarzanymi przez CVGS elementami. Bezpieczeństwo użytkowników produktów, w których są one obecne, jest dla nas niepodważalną wartością, której dajemy wyraz na rozmaite sposoby.

Jak dbamy o jakość w CVGS?
Kontrola jakości w naszej firmie przebiega na każdym etapie realizacji zleceń.  Pierwszym z nich jest kontrola dostaw, czyli upewnienie się, że dostarczany nam z zewnątrz materiał spełnia wymogi zamówienia. Nasi dostawcy posiadają COC (certyfikat o zapewnieniu parametrów przez producentów), niemniej zawsze sprawdzane są grubość, gęstość  i właściwości adhezyjne surowców, z których wycinane będą detale. Przechodzą one również tzw. rolling ball test (RBT), zanim wjadą na halę produkcyjną.

jak badamy jakość - CVGS konwerting

Kolejny etap to kontrola jakości w trakcie trwania procesu produkcji. Przez cały czas czuwamy nad zachowaniem odpowiednich wymiarów, przeprowadzamy testy perforacji, jakości połączeń oraz ponownie RBT. Wykonujemy również przymiary z wykorzystaniem metody poka-yoke, która ma na celu zapobieganie defektom powstałym w wyniku pomyłek. Zgodnie z jej założeniami, stwarzamy warunki, w których ewentualny błąd zostanie natychmiast zauważony i usunięty.

Ostatnim etapem jest kontrola wyjściowa. Obejmuje ona właściwą identyfikację produktów w magazynie, wyrywkowe kontrole detali z danej serii oraz profesjonalnie przeprowadzane audyty.

Badanie wytrzymałości materiału - CVGS konwerting

Własne laboratorium gwarancją bezpieczeństwa
Jednym z naszych atutów jest nowoczesne laboratorium, w którym przeprowadzamy testy zarówno dostarczanych nam materiałów, jak i tego, co wychodzi spod naszych maszyn. Nasi specjaliści skrupulatnie sprawdzają, czy produkty są w stanie sprostać oczekiwaniom nabywcy, badają je pod kątem różnych zastosowań, diagnozują ewentualne usterki i zatwierdzają tylko w pełni satysfakcjonujące wyroby. Najczęściej przeprowadzane w naszym laboratorium procesy to:

  • test peel,
  • badanie gęstości,
  • testy kompresji,
  • badanie w komorze klimatycznej,
  • testy w kontrolowanych warunkach środowiskowych, czyli w tzw. clean roomie.

Prace laboratoryjne pozwalają nam nie tylko utrzymywać jakość produktów na zadowalającym poziomie, lecz także udoskonalać posiadaną technologię, wprowadzać coraz nowocześniejsze rozwiązania produkcyjne i jeszcze trafniej odpowiadać na zapotrzebowanie przemysłu.

jak badamy szczelność produktów w konwertingu - CVGS Konwerting

Certyfikaty CVGS
Nasze starania w zakresie jakości zostały nagrodzone certyfikatami ISO. Udało nam się wdrożyć i utrzymać systemy:

  • zarządzania jakością ISO 9001;
  • zarządzania środowiskowego, zgodny z wytycznymi ISO 14001
  • oraz system ISO IATF 16949.

Ponadto w latach 2013, 2014 i 2015 zostaliśmy wyróżnieni prestiżową nagrodą Diamentów Forbesa, zaś od 2011 r. rokrocznie otrzymujemy tytuł Gazeli Biznesu.

A co przyniesie przyszłość? Wkrótce rozpoczniemy pracę w zupełnie nowej hali z jeszcze nowocześniejszym sprzętem i większymi niż kiedykolwiek dotąd możliwościami technologicznymi. Mimo pozytywnych wyników każdego audytu, jaki przeprowadzany jest w naszej firmie, wciąż chcemy sięgać wyżej. Bo dobrej jakości nigdy za wiele!