Na firmach należących do naszej branży ciąży spora odpowiedzialność. Jako producent wyrobów konwertingowych współpracujemy z przedsiębiorcami, dla których spełnianie wyśrubowanych norm jakości oznacza być albo nie być na rynku. Dla nas to również ogromne wyzwanie – stale podążać za zmieniającymi się standardami, dostosowywać się do potrzeb i preferencji współczesnych konsumentów i udoskonalać technologię na tyle, by być w stanie zadowolić coraz bardziej wymagającego klienta. Certyfikaty jakości to zarówno dla niego, jak i dla nas dowód na to, że robimy to dobrze.

Jednym z certyfikatów, z których jesteśmy dumni, jest ISO 9001:2015. Aby go uzyskać, musieliśmy wdrożyć ściśle określony system zarządzania jakością i poddać się audytowi. Celów przeprowadzenia procesu certyfikacji  było wiele. Przede wszystkim zależało nam, by każdy z pracowników doskonale wiedział, jaki jest zakres jego obowiązków, jednocześnie wykazując się inicjatywą w podejmowaniu działań dla dobra firmy i jej klientów. Z drugiej strony liczyło się rzecz jasna spojrzenie na klienta i to, jak możemy udoskonalić jego obsługę. Chcieliśmy, aby firma, która decyduje się na współpracę z nami, otrzymywała dokładnie to, co zostało jej przedstawione w ofercie i co zaspokoi jej potrzeby.

Celem nowego systemu zarządzania jakością było również wyeliminowanie reklamacji i innych działań, które sprawiały, że ponosiliśmy dodatkowe, nieprzewidziane koszty. Ponadto dążyliśmy do uproszczenia przepływu informacji w firmie, aby komunikować się jak najefektywniej, a także do ograniczenia liczby generowanych dokumentów. Wyszliśmy z założenia, że im mniej papierologii, tym lepiej!

Wymienione cele udało nam się zrealizować i przeprowadzony audyt zadecydował o przyznaniu nam certyfikatu ISO 9001:2015. Dzięki wdrożonym zmianom i usprawnieniom zdołaliśmy:

  • zwiększyć zadowolenie klientów,
  • zwiększyć liczbę klientów stałych i powracających,
  • skrócić czas reagowania na zapytania ofertowe,
  • zmaksymalizować zgodność realizacji z ofertą,
  • zwiększyć wydajność naszej pracy,
  • polepszyć komunikację między poszczególnymi działami w firmie,
  • skrócić czas adaptacji nowych pracowników do warunków pracy.

 

Certyfikaty jakości CVGS – ISO IATF 16949:2016, czyli norma dla automotive

Jednym z głównych sektorów, do których kierujemy nasze produkty, jest automotive, który jak każda branża rządzi się swoimi prawami. W tym przypadku są to bardzo restrykcyjne normy, jakie musi spełniać każdy dostawca pracujący dla firm motoryzacyjnych. Najważniejszą z nich jest ISO IATF 16949:2016 będąca rozwinięciem ISO 9001 właśnie pod kątem automotive. Proces wdrażania systemu zarządzania jakością jest tutaj jeszcze bardziej wymagający, a jego audytowanie trwa dwa razy dłużej niż w przypadku tej podstawowej.

Zmiany, jakie dyktuje norma, dotyczą w głównej mierze zarządzania procesowego, nadzoru nad dokumentacją i aparaturą, zaangażowaniem kierownictwa oraz szeroko pojętego zarządzania zasobami. Dzięki spełnieniu wszystkich warunków i uzyskaniu certyfikatu możemy trafiać ze swoją ofertą do najbardziej wymagających graczy na rynku automotive.

Jeśli poszukujesz rzetelnego dostawcy z zakresu konwertingu dla automotive, AGD, elektroniki, branży szklarskiej lub innej – zapraszamy do współpracy. Z nami masz pewność wysokiej jakości i profesjonalnej obsługi.