Rdza, matowienie, utlenianie, korozja… Wszystkie te problemy wiążą się z dodatkowymi kosztami na rzecz przechowywania i transportu metalowych wyrobów. Dziś przedstawimy Wam proste rozwiązanie, które nie tylko skutecznie chroni elementy przed niekorzystnymi czynnikami środowiska, lecz także pozwala zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy.

Najnowszą odpowiedzią na wspomniane wyżej zjawiska są opakowania z folii CORPALIN® VCI, zapewniające skuteczną ochronę metalowych przedmiotów (w tym części, podzespołów czy też gotowych już wyrobów) przed korozją. Folii tej używa się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba przechowania lub przetransportowania produktów w warunkach, w których będą one narażone na skutki oddziaływania środowiska, takie jak matowienie, rdzewienie, utlenianie oraz powstawanie wszelkich plam i uszkodzeń.

Jak działa folia antykorozyjna VCI?
Reakcje chemiczne zachodzące wewnątrz opakowania zapewniają niezawodną ochronę umieszczonych tam przedmiotów. Mowa tu o aktywnych składnikach VCI, które najpierw odparowują, aby następnie skondensować się na metalowej powierzchni. Wytwarzająca się w szczelne zamkniętym worku para dociera nawet do trudnodostępnych, wewnętrznych obszarów chronionego wyrobu. Pozwala to na jego bezpieczne magazynowanie i przemieszczanie w każdych warunkach.

Dlaczego stosowanie folii VCI się opłaca?
Folia CORPALIN® VCI z powodzeniem zastępuje konwencjonalne środki ochrony antykorozyjnej. Obecnie bardzo często w celu zabezpieczenia metalowych elementów używa się olejów, smarów lub pochłaniaczy wilgoci. Gdy czas przechowywania lub transportu mija, trzeba usunąć zastosowaną substancję z powierzchni przedmiotu, co wymaga dodatkowych nakładów czasu i pieniędzy, np. na zakup dobrego odtłuszczacza. W efekcie konserwacja metalowych wyrobów otwiera listę zupełnie niepotrzebnych wydatków, które da się sprowadzić do tylko jednego – właśnie w postaci opakowania z folii VCI. Po wyjęciu przedmiotu z takiego worka jest on natychmiast gotowy do użycia, nawet jeśli spędził w nim długie lata!

Jakie są dodatkowe zalety folii antykorozyjnej CORPALIN®?
Opakowania, o których mówimy, powstają dzięki wykorzystaniu technologii folii COEX, co przekłada się na dodatkowe atuty tego rozwiązania. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że:

  • folia jest przezroczysta, dzięki czemu bardzo łatwo da się zidentyfikować zapakowany przedmiot;
  • ze względu na nietoksyczność folii można poddać ją pełnemu recyklingowi;
  • jej składniki aktywne są wolne od szkodliwych związków chemicznych: amin, fosforanów czy substancji na bazie fluorowców;
  • opakowanie składa się z trzech warstw folii i posiada doskonałe właściwości mechaniczne, co znacznie obniża ryzyko jego uszkodzenia;
  • substancja czynna VCI jest emitowana tylko wewnątrz opakowania.

Gdzie folia VCI znajduje zastosowanie i jak ją nabyć?
Opakowania z VCI nadają się w sam raz do zabezpieczenia przedmiotów wykonanych z różnego rodzaju stali i żelaza, aluminium, brązu, miedzi, mosiądzu, magnezu oraz srebra. To czyni je szczególnie przydatnymi w przemyśle:

  • maszynowym (np. łożyska, przeguby),
  • motoryzacyjnym (np. silniki, skrzynie biegów),
  • elektronicznym (układy scalone),
  • zbrojeniowym (broń i jej elementy).

Lista ta rzecz jasna nie wyczerpuje spektrum zastosowań folii ochronnej, ale pozwala poznać ich najczęstsze przykłady.

Folia COEX VCI w różnych jej odmianach i wariantach (również na potrzeby wielkogabarytowe) jest dostępna w ofercie CVGS. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu praktycznym rozwiązaniem, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi.