Mówi się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Zastąpienie tradycyjnych rolek dużo bardziej pojemnymi bobinami to kolejny dowód na prawdziwość tego stwierdzenia.

Jeden ze sprawdzonych sposobów na poprawienie wydajności w zakładach przemysłowych bazuje na wykorzystaniu nawoju bobinowego zamiast nośnika dla taśm. Mówiąc dokładniej, chodzi o szpulowanie, czyli proces polegający na nawijaniu dużej ilości taśmy na jeden rdzeń. W zależności od rodzaju bobina pozwala zmieścić kilkaset lub nawet kilka tysięcy metrów taśmy, co daje niespotykane dotąd możliwości optymalizacji pracy produkcyjnej.

Jak bobiny zwiększają wydajność produkcji | CVGS

Co zmienia bobina?
Dzięki zastosowaniu bobiny zamiast osobnych rolek redukujesz przestoje spowodowane koniecznością wymiany rolki. Można oczywiście powiedzieć, że taka pojedyncza wymiana nie wydaje się szczególnie czasochłonną czynnością. To prawda, ale jeśli w kalkulacjach uwzględnisz cały dzień pracy wszystkich stanowisk, różnica w zaoszczędzonym czasie stanie się widoczna gołym okiem.

Zwiększenie płynności zadań wykonywanych przez pracowników pozwala wyprodukować więcej elementów w ciągu jednej zmiany, co w oczywisty sposób przekłada się na zyski firmy. A to nie koniec zalet tego rozwiązania.

Magazynowanie i obsługa bobin z taśmami
Taśmy na bobinach to również zaoszczędzone miejsce w magazynie. Owszem, rozmiar jednej szpuli zawsze będzie większy niż rozmiar jednej rolki. Wystarczy jednak położyć obok siebie kilka rolek zawierających łącznie tyle samo taśmy co jedna bobina, by dostrzec wyraźną różnicę w zajmowanej powierzchni.

Pojedyncze bobiny mogą mierzyć od 800 m aż do 6000 m. Pomimo stosunkowo dużych rozmiarów ich obsługa nie przysparza pracownikom produkcyjnym dodatkowych problemów. Szpule są dość poręczne jak na ilość materiału, jaką przechowują. Nie wpływa to więc znacząco na czas ich wymiany w maszynach.

Co możemy nawinąć?
Do tej pory w postaci bobin oferowaliśmy wyłącznie korek. Nie bez powodu piszemy jednak o taśmach, bo w ich przypadku takie rozwiązanie sprawdza się równie świetnie. Na grubą szpulę możemy nawinąć taśmę piankową, akrylową, z nośnikiem jedno- lub dwustronnie klejącym, a nawet taśmy winylowe.

Jak zawsze, jesteśmy otwarci na jednostkowe potrzeby naszych klientów. Jeśli więc szukasz sposobów na zwiększenie wydajności produkcji w swojej firmie, chętnie zaoferujemy Ci dokładnie taką taśmę, jakiej oczekujesz, a do tego w zdecydowanie bardziej praktycznej formie.