Społeczna odpowiedzialność biznesu zwykle kojarzy się z dbałością o środowisko czy akcjami charytatywnymi. W rzeczywistości pojęcie to jest dużo szersze i często dotyczy nie tyle zachowania i działań pobocznych marki, co samych jej produktów. Tak jest chociażby w przypadku konwertingu, którego rola jest znacznie ważniejsza, niż z pozoru mogłoby się wydawać.

Konwerting jako jeden z wielu etapów powstawania produktu w skali całego procesu zdaje się mieć błahe znaczenie. W naszej pracy często posługujemy się przecież pojęciem detalu, a detal jak to detal – z natury jest mało istotny, prawda? Otóż nic bardziej mylnego. Nawet najmniejszy element większej całości może nieść poważne konsekwencje, jeśli okaże się wadliwy. Powinnością firmy konwertingowej jest więc przestrzeganie surowych norm jakości w każdej fazie powstawania detalu.

Odpowiedzialność społeczna konwertingu na przykładzie automotive

Weźmy którąś z najbardziej prozaicznych rzeczy w samochodach, jak choćby emblemat marki, listwa wykończeniowa czy inny element ozdobny. Nie odpowiada ona w żaden sposób za prawidłowe działanie pojazdu, ale może stanowić potencjalne zagrożenie w sytuacji, gdyby się od niego odkleiła. Prawdopodobieństwo zranienia takim elementem jest co prawda znacznie niższe niż na skutek poważnej awarii silnika, jednak nie takie przypadki zna już historia. Wykończenia samochodowe muszą posiadać doskonale dopasowane wykroje, zarówno pod kątem kształtu jak i właściwego materiału, dzięki którym będą  spełniac swoje funkcjonalne przeznaczenie. Zadaniem odpowiedzialnego konwertingu jest więc zrobić wykrój tak, jak i z czego  należy – tylko tyle i aż tyle.

motoryzacja konwerting

Wykroje z taśm przemysłowych znajdują zastosowanie również w montażu takich urządzeń jak czujniki parkowania, czujniki radarów w zespole tempomatu czy elementy systemów bezpieczeństwa. Ich niezawodność leży nie tylko w interesie posiadacza samochodu, lecz także osób mogących znajdować się w pobliżu kierowcy, który np. podczas cofania polega na działaniu sensora. Dostarczanie nawet najmniejszych elementów większych instalacji wiąże się więc z dużą odpowiedzialnością producenta.

Kiedy indziej zagrożenie wynikające ze zwykłego niedopatrzenia może nie dotyczyć bezpośrednio ludzi. Jednym z rozwiązań, jakie dostarczamy klientom z branży automotive, są uszczelki lub dystanse pozycjonujące pod bak. W przypadku, gdyby taka uszczelka się zsunęła, mogłoby nastąpić przetarcie zbiornika i jego rozszczelnienie. To z kolei skutkowałyby powstaniem pożaru i zagrożenia ekologicznego. Na szczęście w przypadku naszych detali ryzyko wystąpienia takiej sytuacji ograniczone jest do absolutnego minimum. Zarówno materiały, z których wykonujemy detale, jak i finalne produkty przechodzą liczne testy laboratoryjne, a sam proces produkcyjny przebiega w sposób ściśle kontrolowany. Dopiero gdy mamy pewność, że dany element spełnia rygorystyczne wymagania jakościowe, dostarczamy go do klienta.

Dobry konwerting to odpowiedzialny konwerting
konwerting do AGD

Podobnych przykładów nie brakuje również w innych branżach, dla których powstają nasze wykroje: elektronicznej, szklarskiej czy AGD. Świadczą one o tym, jak ważna jest odpowiedzialność przy produkcji nawet tak pozornie mało istotnych elementów jak wykończenia czy elementy mocujące . Jako marka z ponad 17-letnim doświadczeniem mamy tego pełną świadomość i dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były bezpieczne, solidne i odznaczały się najwyższą jakością.

Jeśli Twoja firma jest zainteresowana współpracą w zakresie odpowiedzialnego konwertingu, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Zbadamy Wasze potrzeby i dobierzemy najlepsze rozwiązania.