Ostatnie lata przyniosły branży AGD znaczne zyski, zarówno na świecie, jak i na naszym rodzimym gruncie. Jej postępujący rozwój zwiększa zapotrzebowanie na części i detale, które umożliwiają sprzętom działanie na doskonałym poziomie.

Największymi rynkami zbytu produktów branży AGD są kraje rozwijające się, które kupują produkty gospodarstwa domowego w coraz większych ilościach i coraz wyższej jakości. W państwach rozwiniętych z kolei wzrasta zapotrzebowanie na akcesoria klasy premium. Wynika ono między innymi z ogólnego popytu na technologie inteligentne oraz wysokich oczekiwań konsumentów, którzy liczą na maksymalną wydajność kupowanych sprzętów oraz ich ekologiczność.

Nie oznacza to jednak, że branża AGD nie zmaga się z różnymi wyzwaniami i trudnościami, takimi jak choćby:

  • rosnące ceny kluczowych komponentów, szczególnie stali;
  • wzrost kosztów energii;
  • wyższe oczekiwania w zakresie pensji pracowników produkcyjnych i logistycznych;
  • niedziele niehandlowe.

Jak się jednak okazuje, niekorzystne czynniki gospodarcze nie są w stanie zagrozić dynamicznie rozwijającej się branży. W Polsce wartość rynku AGD opiewa na ok. 8 mld zł, z czego ¾ to produkcja tzw. dużego AGD, czyli pralek, lodówek, zmywarek itp. Każdego roku w Polsce ze sklepów znika średnio 10 mln sztuk sprzętu gospodarstwa domowego. Świetnie radzi sobie również polski eksport – jesteśmy czwartym największym eksporterem AGD w Europie.

konwerting dla AGD - CVGS konwerting

Dlaczego konwerting jest potrzebny w AGD?
Na jakość sprzętów AGD wpływają m.in. komponenty, które mimo że nie warunkują ich działania, mają ogromne przełożenie na komfort użytkowania, tak bardzo ceniony przez dzisiejszego konsumenta. Są to wszelkiego rodzaju wygłuszenia, uszczelnienia, filtracje, wytłumienia czy elementy montażu takich części jak np. panele frontowe. Przykładowo: pralka, o której działaniu decyduje sam mechanizm, nie spełni należycie swojego zadania bez odpowiedniej izolacji termicznej, dobrego uszczelnienia bębna czy solidnego mocowania panelu kontrolnego. Te właśnie detale są produktami konwertingu, który polega na wycinaniu komponentów według szczegółowego projektu dostarczonego przez klienta.

Wspomniane detale wycinane są z uprzednio przebadanych, poddanych licznym testom laboratoryjnym materiałów w postaci pianek:

  • PE (polietylenowych),
  • PU (poliuretanowych),
  • PVC (z polichlorku winylu),
  • EPDM (z gum komórkowych).

Większość klientów z branży AGD decyduje się na zakup detali z powyższych materiałów dodatkowo powlekanych klejem. Takie rozwiązanie ułatwia montaż i skraca czas potrzebny na wytworzenie finalnego produktu.

przekładki piankowe do AGD - CVGS konwerting

Konwerting dla AGD wedle życzenia
Tym, co wyróżnia wiele produktów branży AGD, jest nieszablonowe wzornictwo, które wymaga indywidualnego podejścia ze strony wykonawcy komponentów. Nasze detale nie tylko spełniają międzynarodowe normy jakości, lecz także są dostosowywane pod konkretne zamówienie. Zakres możliwości produkcyjnych jest na tyle szeroki, że przed rozpoczęciem prac prosimy klienta o sporządzenie dokładnego projektu, który pozwoli nam wytworzyć taki produkt, który będzie idealnie dopasowany do danego urządzenia.

Produkcja seryjna może być poprzedzona wykonaniem próbek lub prototypu detalu za pomocą precyzyjnego plotera laserowego. Pozwoli to zamawiającemu ocenić zgodność produktu z założeniami projektowymi i sprawdzić skuteczność jego zastosowania. W celu otrzymania dokładniejszych informacji o proponowanych przez nas rozwiązaniach konwertingowych dla przedsiębiorstw AGD zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem.