Przedsiębiorcy z sektora elektroniki i elektrotechniki nie mają powodów do narzekań. Branża z każdym kolejnym rokiem bieżącej dekady zalicza 5-procentowy wzrost , przekroczyła już wartość 1 biliona dolarów i – jak wskazują prognozy – jest na dobrej drodze, by wejść w nowe dziesięciolecie bogatsza o kolejne pół biliona. Mimo że pionierami w dziedzinie przemysłu elektronicznego pozostają kraje azjatyckie, przede wszystkim Chin, Indie czy Wietnam, wyraźny wzrost da się zaobserwować niemal w każdym regionie przemysłowym świata, w tym również w Polsce.

Rodzimy rynek elektroniczny i elektrotechniczny od kilku lat radzi sobie coraz lepiej. Jeszcze w 2016 roku w wynikach finansowych z tego sektora panowała tendencja zniżkowa, która wydawała się bolesna szczególnie w porównaniu z efektywnością innych gałęzi polskiego przemysłu. Następny rok przyniósł jednak znaczącą odmianę. Producenci urządzeń elektrycznych zwiększyli produkcję średnio o 18%, i to tych samych, które jeszcze w roku poprzednim odnotowywały kilkuprocentowy spadek.

W polskim sektorze elektroniki i elektrotechniki dominuje kapitał zagraniczny. Nasze przedsiębiorstwa nie od dziś cieszą się bowiem renomą na Zachodzie, głównie ze względu na takie czynniki jak:

  • stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych,
  • wysoko wykwalifikowani specjaliści,
  • dobre położenie geograficzne,
  • atrakcyjne ceny wykonywania zamówień,
  • relatywnie łatwe egzekwowanie własności patentowej.

To sprawia, że w Polsce rośnie zapotrzebowanie również na wyroby konwertingu, które mają znaczący wpływ na jakość finalnego produktu.

 

Jak konwerting wspiera branżę elektroniczną?

Branża elektroniczna ze względu na swoją specyfikę wymaga bardzo zindywidualizowanego podejścia w zakresie dostarczanych detali. Rozwiązania te muszą spełniać bardzo wysokie wymogi techniczne i normy bezpieczeństwa. To zaś przekłada się nie tylko na skomplikowany proces produkcyjny, lecz także konieczność przeprowadzania odpowiednich testów laboratoryjnych, mających na celu maksymalne dopracowanie produktu.

Produktami konwertingu dla przemysłu elektronicznego i elektrotechnicznego są m.in. wysokiej jakości produkty zabezpieczające i uszczelniające oraz umożliwiające montaż i łączenie poszczególnych podzespołów. Wykorzystywane w procesie produkcyjnym nowoczesne urządzenia pozwalają na wykonywanie detali o różnych, nawet bardzo nietypowych kształtach. Jest to szczególnie ważne ze względu na ogromną różnorodność produktów przemysłu elektronicznego oraz specyficzne warunki ich użytkowania, które powinien uwzględniać dobry konwerting.

 

CVGS dla przemysłu elektronicznego

W CVGS dbamy o to, by każdy dostarczany do klienta detal odpowiadał indywidualnym wymaganiom danej aplikacji. Wśród gotowych rozwiązań, jakie na przestrzeni lat wypracowaliśmy z myślą o branży wysokich technologii, znajdują się m.in. wyroby zabezpieczające elementy elektroniki precyzyjnej i zapewniające ich pełną stabilność. Nowoczesny park maszynowy i profesjonalizm naszych techników przekładają się nie tylko na zadowolenie klientów, lecz także rozwój przemysłu elektronicznego w Polsce i Europie.

Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania