Skuteczna ochrona pracowników przed zarażeniem COVID-19 jest dziś jednym z głównych zmartwień zarządów firm. W szczególnej potrzebie znajdują się te zakłady, których praca wymaga stałej obecności na hali produkcyjnej. Jak się okazuje, wiele środków bezpieczeństwa nie spełnia swojego zadania w wystarczającym stopniu, co skutkuje spowolnieniem produkcji lub koniecznością zamknięcia fabryk na czas kwarantanny pracowników. Mamy jednak sposób na to, by chronić zasoby ludzkie efektywnie, zmniejszając znacznie ryzyko zarażenia.

Pomimo faktu, że na co dzień mijamy mnóstwo ludzi w maseczkach, zdecydowanie nie są one tak skutecznym sposobem na zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa, jak mogłoby nam się wydawać. Materiałowa maseczka ma na celu chronić przede wszystkim inne osoby przed nami w sytuacji, gdy bylibyśmy zarażeni. Nie działa to natomiast w drugą stronę. Złudne przekonanie na temat działania maseczek w połączeniu z nieumiejętnym korzystaniem z nich może wręcz przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Taka maseczka powinna być kilka razy wymieniana ze względu na powstającą wilgoć i zgromadzone w niej zarazki. Do tego dochodzą jeszcze kwestie czysto praktyczne – materiał utrudnia oddychanie, co przy ośmiogodzinnej pracy fizycznej może być sporym problemem.

Przyłbice ochronne zamiast maseczek

Znacznie lepszym rozwiązaniem na czas epidemii są przyłbice ochronne, które – w przeciwieństwie do maseczek – osłaniają nie tylko usta i nos, lecz także oczy. Szeroka płaszczyzna ochronna chroni zarówno inne osoby przed nami, jak i nas przed zarażeniem ze strony innych. Uwalniane podczas oddychania, kaszlania lub kichania kropelki osadzają się na zewnętrznej części przyłbicy. Ponadto dużo łatwiej ją zdezynfekować niż materiałową maseczkę i nie trzeba robić tego co kilka godzin – wystarczy raz na koniec dnia pracy. Co więcej, przyłbica nie utrudnia oddychania ze względu na odstęp między ustami i nosem a płaszczyzną ochronną.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jeden ważny aspekt, o którym dotąd nie wspomnieliśmy. Zasadniczą przeszkodą w ograniczaniu zarażeń jest nasz naturalny nawyk dotykania twarzy. Często robimy to nawet nieświadomie, a przecież dłonie są głównym miejscem gromadzenia się zarazków – stamtąd już prosta droga do twarzy, a z niej do organizmu. Nosząc materiałową maseczkę, nie unikniemy dotykania chociażby okolic oczu. Co innego jednak, gdy mamy na sobie przyłbicę ochronną – wtedy nawet nieświadomie zmierzająca w stronę twarzy dłoń napotka barierę i uniemożliwi przemieszczenie cząsteczek wirusa.

rozłożona przyłbica od CVGS konwerting tychy

Przyłbice z poliwęglanu czy z folii przezroczystej?

Bez wątpienia tańszym rozwiązaniem są przyłbice A-PET, czyli z folii przezroczystej. Podstawowym problemem w ich przypadku są jednak występujące refleksy świetlne i niebieskie zabarwienie folii. Powodują one zmęczenie oczu, szczególnie podczas pracy wymagającej skupienia na detalach przez dłuższy czas. Tego typu przyłbica nadaje się więc do prostych zastosowań, jak np. wyjście na zakupy. My skupiamy się jednak na zakładach pracy, w których skuteczna ochrona musi towarzyszyć pracownikom przez co najmniej 8 godzin.

Na czas wykonywania obowiązków zawodowych znacznie lepiej zaopatrzyć się w przyłbicę z poliwęglanu. Jest to najbardziej przezroczysta folia, stosowana m.in. w zaawansowanych przyłbicach medycznych. Nie powoduje zmęczenia oczu, nie powstają na niej refleksy świetlne, a przy zakrzywieniach widoczność praktycznie się nie zmienia. Idealnie nadaje się więc do wykonywania precyzyjnych prac, wymagających dobrej widoczności nawet na bardzo małych detalach. Jest też odpowiednia dla osób, które noszą okulary.

ochronne przyłbice od CVGS konwerting tychy

Przyłbice ochronne z poliwęglanu od CVGS

Jako doświadczona firma specjalizująca się w konwertingu na czas zagrożenia epidemicznego otwarliśmy produkcję poliwęglanowych przyłbic ochronnych do samodzielnego (i bardzo prostego) montażu. Początkowo głównie z myślą o pracownikach ochrony zdrowia, teraz wytwarzamy je dla wszystkich i oferujemy pracodawcom w atrakcyjnej cenie za zestaw. Zapraszamy do zakupu przyłbic na naszej aukcji na Allegro. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników i zapobiegnij konsekwencjom rozprzestrzenienia się COVID-19 w Twojej firmie.