Dla tych, co mają mało czasu: w transporcie szkła, w laminacji i we wnętrzach pojazdów. Tych, którzy mają go odrobinę więcej, zapraszamy po szczegóły.

Politereftalan etylenu, w skrócie PET, to tworzywo sztuczne, które służy jako nośnik m.in. w takich oto taśmach, które możesz otrzymać od nas na zamówienie:

Taśmy PET charakteryzują się odpornością na wysokie temperatury (zwykle od 180 do 220 stopni Celsjusza). Są też odporne na czynniki chemiczne i mają bardzo dobrą przyczepność. Ich ważną zaletą jest to, że możesz łatwo je usunąć bez pozostawiania brzydkich (a w zasadzie jakichkolwiek) śladów na powierzchni.

Nasi klienci, którzy zmawiają u nas cięte na wymiar taśmy PET, chwalą sobie także łatwość ich aplikacji. A skoro o aplikacji mowa…

Trzy najpopularniejsze zastosowania taśmy PET
Po pierwsze taśmy PET bardzo lubią być stosowane jako zabezpieczenie tafli szklanych na czas transportu. Są wytrzymałe, odporne na czynniki atmosferyczne i skutecznie chronią przed zarysowaniami, odpryskami i innymi uszkodzeniami, z jakimi zwykle wiąże się przemieszczanie szkła. Warstwą klejącą taśm PET w wariancie przeznaczonym do zabezpieczania szkła jest klej akrylowy.

Po drugie taśmy te świetnie sprawdzają się w zabezpieczaniu krawędzi tafli podczas laminacji. Aby proces laminowania był skuteczny, przykleja się taśmę PET na krawędzie szkła, zabezpieczając je w ten sposób przed wyciekami laminatu, który zespala dwie szklane tafle. Tego typu taśma maskująca jest pokryta klejem silikonowym – nie pozostawi więc śladu, gdy nadejdzie czas jej ściągnięcia.

Trzecim popularnym zastosowaniem taśmy PET jest ochrona elementów ozdobnych wewnątrz samochodów. Mowa tu o wszystkich estetycznych wykończeniach, które w trakcie montażu mogą się porysować. Podobnie jak w przypadku zabezpieczania szkła w transporcie stosuje się tutaj taśmy z akrylowym podkładem klejącym.

Profesjonalny konwerting taśmy PET
Czy Twoja firma realizuje którekolwiek z wyżej wymienionych zadań? Jeśli tak, złóż u nas zamówienie na taśmę PET. Chętnie dostosujemy wymiary naszych taśm do Twoich projektów. Wykroje możemy dostarczyć Ci na rolkach o wymaganej szerokości lub na arkuszu.

Cała wygoda polega na tym, że nie musisz szukać taśmy, która będzie pasować do Twoich aplikacji. To my wykonamy taką dla Ciebie.