Bezpieczeństwo transportu towarów to już nie tylko kwestia indywidualnej troski przedsiębiorców, lecz także określonych prawem międzynarodowym przepisów. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia firmowej floty są odblaskowe oznaczenia, poprawiające rozpoznawalność pojazdów na drodze. W tym artykule opowiemy o polecanych przez nas taśmach marki Avery Dennison, które konwertujemy na potrzeby różnych modeli aut transportowych.

Skutecznym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa pojazdu na drodze są pryzmatyczne i szklane taśmy oraz folie, zaprojektowane specjalnie z myślą o ciężarówkach, busach, przyczepach czy samochodach serwisowych. Świadczą o tym badania, według których taśma odblaskowa zdecydowanie poprawia widoczność poruszającego się obiektu w nocy lub przy utrudnionych warunkach drogowych, zmniejszając tym samym ryzyko wypadku. Z kolei im większe bezpieczeństwo floty firmowej, tym mniejsza odpowiedzialność przedsiębiorcy i niższe prawdopodobieństwo poniesienia kosztów wynikających z ewentualnej kolizji.

W jakie taśmy odblaskowe warto zainwestować i dlaczego?
W CVGS podjęliśmy współpracę z marką Avery Dennison, która dostarcza nam taśmy odblaskowe przeznaczone właśnie do pojazdów flotowych, ale nie tylko. Firma specjalizuje się również w znakowaniu autobusów szkolnych, maszyn rolniczych czy pojazdów wolnobieżnych, które są szczególnie narażone na nieuwagę kierowców. Projektuje też specjalne rozwiązania na potrzeby służb państwowych, w tym policji i pogotowia.

Tym, co wyróżnia taśmy Avery Dennison, jest ich zwarta konstrukcja – w przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku taśm, które posiadają konstrukcję komórkową. Przekłada się to na większą trwałość i wytrzymałość, co w przypadku produktów z tej kategorii jest cechą szczególnie pożądaną. Co równie istotne, taśmy tego typu nie wypełniają się brudem ani wodą, dzięki czemu wyrazistość odbijanego światła nie pogarsza się z czasem.

Istotną zaletą tego rozwiązania jest też łatwość aplikacji taśmy. Praktyczny fingerlift ułatwia oderwanie warstwy ochronnej od warstwy klejącej, a ta z kolei zapewnia szybkie wiązanie z elementami karoserii pojazdu.

Konwerting taśm odblaskowych
A co z dopasowaniem taśmy do obiektu, który chcemy oznaczyć? W tym już głowa konwertera, czyli nasza. Po dostarczeniu przez klienta projektu pojazdu przygotowujemy wykrój ściśle pod podane wymiary. W ten sposób zapewniamy dużą elastyczność i uniwersalność proponowanego rozwiązania. Taśmą odblaskową marki Avery Dennison może więc zostać oznaczona każda ciężarówka, TIR, bus czy jakikolwiek inny pojazd z floty firmowej.

Wśród dostępnych kolorów taśmy odblaskowej są: żółty, czerwony i biało-czerwony. Po więcej informacji o produkcie oraz przebiegu współpracy jak zawsze zapraszamy do kontaktu z naszym przyjaznym działem handlowym.