W ostatnich dniach personel medyczny coraz bardziej odczuwa braki w środkach ochrony osobistej, niezbędnych do tego, by skutecznie zabezpieczyć się przed zarażeniem COVID-19. Aby umożliwić lekarzom walkę o ludzkie życie, organizacje, które na co dzień zajmują się produkcją przemysłową, teraz charytatywnie wytwarzają cenny sprzęt. My również nie pozostajemy obojętni – nasza firma wyprodukowała przyłbice ochronne dla personelu aż kilkudziesięciu ośrodków medycznych w województwie śląskim. Z hali produkcyjnej powędrują one prosto do szpitali, przychodni i centrów pogotowia ratunkowego.
W trudnych dla nas wszystkich czasach dołączyliśmy do akcji sprzetdlaszpitali.pl organizowanej przez Fundację MOZI.

Nasi pracownicy charytatywnie zaangażowali się w wykonywanie lekkich, elastycznych i łatwych do złożenia przyłbic ochronnych. Chcą w ten sposób wspomóc walkę z koronawirusem i wyrazić swoje uznanie dla ciężkiej pracy lekarzy i personelu medycznego.

Pomoc otrzymały już następujące placówki medyczne:
• Szpital św. Józefa w Mikołowie,
• Szpital Ochojec w Katowicach,
• Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach,
• Pogotowie w Mikołowie,
• Sanatorium w Goczałkowicach.

A to dopiero początek długiej listy miejsc, którym zaoferowaliśmy swoje wsparcie – kolejne dostawy zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych tygodni. Jednocześnie apelujemy, aby wszyscy przedsiębiorcy, którzy mają taką możliwość, dołączyli do szlachetnej akcji i pomagali ludziom stojącym na pierwszej lini frontu w walce z wirusem, a także innym osobom szczególnie narażonym na zachorowanie.

Więcej na temat projektu: http://sprzetdlaszpitali.pl/.