Marka produktów wykrawanych
i klejących
Więcej
Marka produktów dedykowanych branży szklarskiej Więcej
© 2024 cvgs

konwerting

Konwerting to kompleksowy proces modyfikowania surowego, oryginalnego materiału w celu uzyskania gotowego produktu dopasowanego do konkretnej aplikacji lub zamówienia. Usługa obejmuje także łączenie różnych surowców celem stworzenia produktu o innowacyjnych i unikalnych właściwościach. Konwerting jest sztuką adaptacji materiałów samoprzylepnych np. taśm technicznych do indywidualnych potrzeb i specyfikacji, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

© 2024 cvgs

na czym polega usługa
konwertingowa

wybór
materiałów

Określenie wymagań projektu na podstawie badania potrzeb Klienta budujemy charakterystykę detali.

wybór
technologii

Odpowiedni surowiec stanowi fundament każdego udanego projektu konwertingowego.

wybór technologii
obróbki

Sposób, w jaki materiał będzie wykrawany wpływa na finalne właściwości produktu.

nasze produkty dla konwertingu

W naszych procesach konwertingowych wykorzystujemy materiały najwyższej jakości. Proponowane przez nas rozwiązania spełniają normy i uwzględniają rózne rodzaje surowców, które spełniają funkcje jak m.in: łączenie, uszczelnianie, znakowanie, ochronę, tłumienie hałasu oraz posiadają właściwości przewodzące.

funkcje produktów
konwertingowych

Kluczową cechą konwertingu jest dostosowywanie produktów do konkretnych wymagań i oczekiwań klienta. Jest to usługa oferująca produkty wykrawane dopasowane do rynkowych potrzeb.

Produkty konwertingowe są wszechstronne i spełniają różnorodne funkcje, pozwalając na optymalne wykorzystanie w różnych obszarach przemysłu. Konwerting pomaga nie tylko w poprawie funkcjonalności, ale także w estetyce i trwałości produktów.

 • uszczelnianie

  Pianki: EPDM, PVC, PE, taśmy dwustronnie klejące
 • mocowanie

  Taśmy jednostronnie klejące, taśmy dwustronnie klejące, kleje
 • łączenie

  Taśmy jednostronnie klejące, taśmy dwustronnie klejące, kleje
 • znakowanie

  Taśmy PVC
 • dystanse

  Pianki (jako materiały samoprzylepne)
 • ochrona powierzchni

  Folie ochronne
 • maskowanie

  Taśmy jednostronnie klejące, Folie ochronne
 • izolowanie

  Pianki i włókniny techniczne
 • filtracja

  Pianki filtracyjne

dlaczego my

Współpracujemy z klientami na całym świecie podchodząc do każdego z nich indywidualnie dostosowując się do unikalnych potrzeb. Oferujemy zróżnicowaną usługę i gamę produktów dlatego dostarczamy rozwiązania dostosowane do wymagań wielu branż, np. automotive, branży szklarskiej, AGD.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy na powierzchni 7500 m2, co umożliwia nam na optymalne dostosowywanie usług świadczonych na rzecz klientów, w tym na modernizację technologii zgodne z rosnącymi potrzebami klientów i coraz większą liczbą nowych zastosowań naszych produktów, co potwierdza naszą wiodącą rolę w branży konwertingowej na terytorium kraju i za granicą.

cleanroom

Laboratorium umożliwia kontrolę nad ilością zanieczyszczeń obecnych w powietrzu, a także nad parametrami wilgotności, temperatury i ciśnienia. Produkcja w tym pomieszczeniu jest niezbędna w przypadku świadczenia usług, gdy produkt wymaga wysokiego poziomu czystości.

doradcy z wiedzą techniczną

Poszczególny projekt obsługuje dedykowany doradca, który jest głównym punktem kontaktu dla klienta. Oznacza to, że proces realizacji zamówień przebiega sprawnie i terminowo. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele działu produkcji, kontroli jakości, logistyki oraz opiekun klienta.

customowe usługi konwertingowe

Wspólnie z klientami tworzymy projekty odpowiadające wymaganiom. Na podstawie założeń przedstawionych przez Klienta projektujemy rozwiązanie zarówno pod kątem funkcjonalnym jak i materiałowym.

certyfikowani dostawcy

Nasi dostawcy posiadają minimum certyfikat ISO 9001. Dzięki temu gwarantujemy nie tylko wysoką jakość, ale także stabilność materiałów.

weryfikacja parametrów produktów

Wykonujemy badania surowców oraz gotowego produktu w odniesieniu do specyfikacji dostawcy i wymagań klienta.

certyfikacja ISO 8

Dostarczamy produkty wytworzone w cleanroom'ie zgodnie z klasą czystości pomieszczenia ISO 8, jako jedyni w Polsce.

ponad 99% zamówień w ustalonym terminie

Terminowa realizacja zamówień to dla nas priorytet. Dzięki zaawansowanej logistyce, profesjonalnemu zespołowi oraz efektywnemu zarządzaniu procesami produkcyjnymi, jesteśmy w stanie osiągnąć wynik, którym możemy się pochwalić - dane za 2022 rok.

niski wskaźnik reklamacji 0,15%

W 2023 roku tylko niewielka liczba zamówień podlegała procesowi reklamacyjnemu, co potwierdza nasze zaangażowanie w dostarczanie produktów spełniających najwyższe standardy jakości.

poznaj naszego
przedstawiciela

Specjalistka ds. wsparcia sprzedaży jest gotowa aby odpowiedzieć na pierwsze pytania i skierować Cię do odpowiedniego doradcy.

 Anna Kuś
Anna Kuś Specjalistka ds. wsparcia sprzedaży Skontaktuj się
Skontaktuj się

Case study

Odklejająca się uszczelka w drzwiach samochodowych

 • #automotive
 • #converting
 • #uszczelnianie

Problem

Klient zgłosił problem z odklejającą się uszczelką zamka w drzwiach samochodowych. Uszczelka wykonana z pianki PVC była montowana na ostatnim etapie produkcji.

Analiza

Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy procesu montażu stwierdziliśmy, że główną przyczyną problemu było zatłuszczenie powierzchni metalowej, na której montowana była uszczelka.

Rozwiązanie

Zaproponowaliśmy zastosowanie wykroju z taśmy maskującej, która miała być aplikowana na element metalowy już na pierwszym etapie procesu. Taśma miała pełnić funkcję zabezpieczającą przed zanieczyszczeniami, eliminując potencjalne problemy z adhezją. Usunięcie taśmy następowało przed aplikacją uszczelki, co zapewniało czystą i przygotowaną powierzchnię do montażu.

Rezultat

Dzięki zastosowaniu proponowanego rozwiązania całkowicie wyeliminowaliśmy możliwość zatłuszczenia detalu w trakcie procesu. Uszczelka została bezproblemowo zamontowana, a słaba adhezja została skutecznie rozwiązana. Nowe podejście do procesu montażu pozwoliło na płynne przebieganie produkcji, eliminując zakłócenia związane z problemem adhezji. Skrupulatna analiza problemu oraz zastosowanie innowacyjnego rozwiązania pozwoliły skutecznie rozwiązać problem adhezji uszczelki.

branże, które wspieramy

Optymalizujemy nasze rozwiązania i produkty, dostosowując je do specyficznych wyzwań, jakie napotykają różne branże. Każdy projekt traktujemy indywidualnie, uwzględniając unikalne wymagania danego sektora rynku.

Dostarczamy
rozwiązania dla

skontaktuj się
z nami!

bezpłatna konsultacja wycena produktu specyfikacje produktu pytanie do działu jakości nawiązanie współpracy ogólne zapytanie

Zastanów się czego chciałbyś się dowiedzieć podczas konsultacji i wypełnij formularz:

  W ciągu 15 minut skontaktuje się z tobą nasza przedstawicielka Anna Kuś w celu umówienia spotkania.

  Daj nam znać jakie produkty chciałbyś/chciałabyś wycenić oraz wypełnij formularz:

   Państwa zapytanie zostanie przekierowane do przedstawiciela handlowego który skontaktuje się tego samego dnia.

   Próbki produktowe zostaną przesłane do 3 dni roboczych.

   Oferta zostanie opracowana do 7 dni roboczych.

   Wiesz, jakiego rozwiązania potrzebujesz?
   Zapytaj o specyfikację konkretnego produktu.

    W ciągu 15 minut skontaktuje się z tobą nasza przedstawicielka Anna Kuś w celu umówienia spotkania.

    Potrzebujesz skonsultować projekt pod kątem jakościowym? Potrzebujesz dowiedzieć się na jakich normach pracujemy? Szukasz konwertera, który prowadzi konkretne badania materiałów?

     Twoje zapytanie trafi do działu jakości, który skontaktuje się najszybciej jak to możliwe.

     Chcesz podjąć z nami współpracę jako dostawca lub partner w innej dziedzinie?

      Twoje zapytanie trafi do działu zakupów lub administracji.
      Skontaktujemy się najszybciej jak to możliwe.

      Twoje zapytanie trafi do działu zakupów lub administracji.
      Skontaktujemy się najszybciej jak to możliwe.

       Twoje zapytanie trafi do działu administracji, który w zależności od jego treści przekieruje formularz do odpowiedniego działu.

       Pobierz katalog

       Chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej firmy, produktów lub usług? Wystarczy, że podasz swój adres e-mail, a my prześlemy na niego katalog firmowy cvgs!