Blog

Taśmy AFT/VCB ułatwiają aplikację pinów do szyb.

Piny, spinki, pozycjonery – niezależnie od tego, jak je nazywamy, trzeba przyznać, że bez nich montaż szyb w samochodach byłby o wiele trudniejszy. Te niewielkie, plastikowe elementy służące prawidłowemu pozycjonowaniu szyby, mają niemałą zasługę dla branży automotive, a ich montaż, jak się okazuje, może być jeszcze łatwiejszy i szybszy. Wszystko dzięki wykrojom z taśmy AFT/VHB, które pozwalają zaoszczędzić cenny czas – a skoro czas, to i pieniądze.

Czytaj dalej
jak dbamy o bezpieczeństwo w CVGS konwerting

Bezpieczeństwo w zakładach pracy siłą rzeczy kojarzy nam się dziś głównie maseczkami, przyłbicami, żelami dezynfekującymi i zachowywaniem odstępów. Środki ostrożności przed zarażeniem wirusem nie mogą jednak przyćmić wielu innych, nie mniej istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa zasad pracy.

Czytaj dalej
przyłbice ochronne cvgs konwerting tychy

Skuteczna ochrona pracowników przed zarażeniem COVID-19 jest dziś jednym z głównych zmartwień zarządów firm. W szczególnej potrzebie znajdują się te zakłady, których praca wymaga stałej obecności na hali produkcyjnej. Jak się okazuje, wiele środków bezpieczeństwa nie spełnia swojego zadania w wystarczającym stopniu, co skutkuje spowolnieniem produkcji lub koniecznością zamknięcia fabryk na czas kwarantanny pracowników. Mamy jednak sposób na to, by chronić zasoby ludzkie efektywnie, zmniejszając znacznie ryzyko zarażenia.

Czytaj dalej
proces optymalizacji produkcji w automotive - CVGS konwerting

Producenci podzespołów motoryzacyjnych najlepiej wiedzą, jak wiele może zależeć od jednego tylko detalu. Wiedzą również, że inwestowanie w wydajną i nowoczesną technologię nie zawsze sprowadza się do zakupu ciężkich maszyn, superszybkich robotów produkcyjnych czy innych wielkogabarytowych sprzętów. Równie często, a może i nawet częściej, sekret optymalnej pracy tkwi w tym, co niespecjalnie rzuca się w oczy, a też robi robotę. Przyjrzyjmy się jednej z takich rzeczy – taśmie HiP produkowanej głównie z myślą o branży automotive.

Czytaj dalej
rola filcu technicznego w przemyśle - CVGS konwerting

Często mówi się, że gdy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Trudno się z tą tezą nie zgodzić – no, chyba że mówimy o filcu. To jeden z materiałów, które udowadniają, że można zastosować coś na mnóstwo różnych sposobów i w większości przypadków uzyskać oczekiwany efekt.

Czytaj dalej
taśmy PVC - produkcja CVGS konwerting

Izolują, maskują, uszczelniają, sklejają… – wyliczać można długo. Taśmy przemysłowe to jeden z najlepszych znanych nam dowodów na to, że potrzeba jest matką wynalazków. Korzystają z nich przeróżne branże, począwszy od elektronicznej przez automotive aż po rolnictwo. Wykorzystują ich rozmaite funkcje, zależne od rodzaju taśmy i jakości jej wykonania. Naszym ulubieńcem jest taśma PVC, której poświęcimy dzisiejszy artykuł

Czytaj dalej
Dlaczego mamy normę ISO CVGS konwerting

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że przedsiębiorcy na całym świecie poszukują jak najlepszych sposobów na to, by ograniczyć szkodliwy wpływ ich działalności na środowisko naturalne. Dla nas troska o dobre zarządzanie środowiskowe to nie tylko obowiązek nakładany przez instytucje unijne, lecz także odpowiedzialność, o której nie boimy się mówić.

Czytaj dalej

Na firmach należących do naszej branży ciąży spora odpowiedzialność. Jako producent wyrobów konwertingowych współpracujemy z przedsiębiorcami, dla których spełnianie wyśrubowanych norm jakości oznacza być albo nie być na rynku. Dla nas to również ogromne wyzwanie – stale podążać za zmieniającymi się standardami, dostosowywać się do potrzeb i preferencji współczesnych konsumentów i udoskonalać technologię na tyle, by być w stanie zadowolić coraz bardziej wymagającego klienta. Certyfikaty jakości to zarówno dla niego, jak i dla nas dowód na to, że robimy to dobrze.

Czytaj dalej
konwerting do branży AGD

Ostatnie lata przyniosły branży AGD znaczne zyski, zarówno na świecie, jak i na naszym rodzimym gruncie. Jej postępujący rozwój zwiększa zapotrzebowanie na części i detale, które umożliwiają sprzętom działanie na doskonałym poziomie.

Czytaj dalej