Blog

Kleje MMA do zastosowań przemysłowych - konwerting CVGS

We współczesnym przemyśle klasyczne techniki spawalnicze coraz częściej ustępują rozwiązaniom bazującym na kleju. Dzieje się tak m.in. za sprawą niezwykle wytrzymałych, a przy tym mających szerokie zastosowanie klejów metakrylowych (MMA).

Czytaj dalej
Jak bobiny zwiększają wydajność produkcji | CVGS

Mówi się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Zastąpienie tradycyjnych rolek dużo bardziej pojemnymi bobinami to kolejny dowód na prawdziwość tego stwierdzenia.Jeden ze sprawdzonych sposobów na poprawienie wydajności w zakładach przemysłowych bazuje na wykorzystaniu nawoju bobinowego zamiast nośnika dla taśm. Mówiąc dokładniej, chodzi o szpulowanie, czyli proces polegający na nawijaniu dużej ilości taśmy na jeden rdzeń. W zależności od rodzaju bobina pozwala zmieścić kilkaset lub nawet kilka tysięcy metrów taśmy, co daje niespotykane dotąd możliwości optymalizacji pracy produkcyjnej.

Czytaj dalej

Ilość czasu, jaki poświęcamy na oglądanie rzeczy po drugiej stronie szybki, jest coraz większa, a co za tym idzie – zapotrzebowanie na zaawansowaną technologię wyświetlania z roku na rok wzrasta. Wraz z nim rozwijają się techniki produkcji tego typu rozwiązań, do których należy zaliczyć optycznie przejrzyste laminowanie.

Czytaj dalej
praca w clean room cvgs konwerting

Praca w pomieszczeniach czystych to oczywistość dla branż takich jak medyczna, kosmetyczna czy spożywcza. Wkrótce na szerszą skalę będzie z niego korzystać również przemysł motoryzacyjny i elektroniczny, między innymi dzięki współpracy z CVGS.

Czytaj dalej

Zabezpieczanie towarów przed uszkodzeniami w trakcie transportu to jedno z kluczowych zmartwień osób odpowiedzialnych za organizację wysyłek produktów. Wśród powszechnie stosowanych materiałów ochronnych znajdziemy nie tylko przekładki korkowe czy pianki, lecz także, coraz częściej stosowaną taśmę strappingową. Co ciekawe, w jej przypadku z pozoru tak mało istotna cecha jak kolor może mieć znaczenie przy wyborze konkretnego produktu.

Czytaj dalej

Bezpieczeństwo transportu towarów to już nie tylko kwestia indywidualnej troski przedsiębiorców, lecz także określonych prawem międzynarodowym przepisów. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia firmowej floty są odblaskowe oznaczenia, poprawiające rozpoznawalność pojazdów na drodze. W tym artykule opowiemy o polecanych przez nas taśmach marki Avery Dennison, które konwertujemy na potrzeby różnych modeli aut transportowych.

Czytaj dalej

Dążenie do optymalizacji masy pojazdu wiąże się z koniecznością redukcji grubości zastosowanej blachy. Konieczność ta z kolei przekłada się na potrzebę dobrej izolacji akustycznej, która zapewni kierowcy wysoki komfort jazdy, a przy tym odciąży środowisko z nadmiaru hałasu. Jakie jeszcze warunki powinna spełniać dobra izolacja akustyczna i jakie materiały spisują się w tym zadaniu najlepiej? Przyjrzyjmy się.

Czytaj dalej
Test sprawdzający napięcie powierzchniowe wykonany z użyciem specjalnych markerów.

Bardzo często w naszych tekstach na temat łączenia materiałów przewija się motyw „właściwego doboru kleju bądź taśmy do wymagań aplikacji”. Dziś opowiemy Wam, co to oznacza w praktyce, na przykładzie energii powierzchniowej – czyli jednego z kluczowych czynników, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy doborze techniki klejenia.

Czytaj dalej
konwerting dla automtive

Pojazdy zasilane energią elektryczną to już nawet nie jest przyszłość – to teraźniejszość. Branża automotive stoi przed wyzwaniami związanymi z szybkim rozwojem tej technologii, a my jako doświadczony konwerter wiemy, jak można jej pomóc.

Czytaj dalej

Jak zrobić, by się wyrobić? Sekret brzmi: planować, współpracować i wciąż reagować. Przedstawiamy Wam kolejny filar naszej firmy, czyli dział logistyczny. O tym, jak wygląda jego praca, z jakimi wyzwaniami się zmaga oraz jak przekłada się to na satysfakcję klienta porozmawialiśmy z Karoliną i Dawidem – naszymi pokładowymi ekspertami od logistyki właśnie.

Czytaj dalej
Folia VCI – prosty sposób na ochronę metalowych części przed korozją

Rdza, matowienie, utlenianie, korozja… Wszystkie te problemy wiążą się z dodatkowymi kosztami na rzecz przechowywania i transportu metalowych wyrobów. Dziś przedstawimy Wam proste rozwiązanie, które nie tylko skutecznie chroni elementy przed niekorzystnymi czynnikami środowiska, lecz także pozwala zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy.

Czytaj dalej
taśmy w fotowoltaice

Dynamiczny rozwój energetyki słonecznej skutkuje wzrostem zapotrzebowania na wysokiej jakości produkty łączące, klejące i mocujące. Budowa podzespołów instalacji fotowoltaicznych to zadanie, które wymaga niezwykłej precyzji, a co za tym idzie – niezwykle precyzyjnych narzędzi i akcesoriów.

Czytaj dalej

Wzrastający od lat popyt na energię odnawialną otwiera przed konwertingiem wiele nowych, jakże atrakcyjnych perspektyw. Wraz z nimi idą również nowe wyzwania, którym w CVGS już teraz stawiamy czoła, rozwijając posiadane technologie m.in. pod kątem branży fotowoltaicznej.

Czytaj dalej
konwerting dla automotive - cvgs tychy

Społeczna odpowiedzialność biznesu zwykle kojarzy się z dbałością o środowisko czy akcjami charytatywnymi. W rzeczywistości pojęcie to jest dużo szersze i często dotyczy nie tyle zachowania i działań pobocznych marki, co samych jej produktów. Tak jest chociażby w przypadku konwertingu, którego rola jest znacznie ważniejsza, niż z pozoru mogłoby się wydawać.

Czytaj dalej
Znakowanie ciągów komunikacyjnych to kluczowy element BHP na hali produkcyjnej.

Właściciel zakładu produkcyjnego zobowiązany jest do zapewnienia swoim pracownikom szczególnych warunków bezpieczeństwa pracy. Zasady BHP obligują go m.in. do oznaczania przestrzeni w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko wypadku lub umożliwić sprawne odnajdywanie się w niej w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej. Taśmy techniczne do znakowania powierzchni, w które wyposażamy naszych klientów, znacząco ułatwiają to zadanie.

Czytaj dalej
Taśmy AFT/VCB ułatwiają aplikację pinów do szyb.

Piny, spinki, pozycjonery – niezależnie od tego, jak je nazywamy, trzeba przyznać, że bez nich montaż szyb w samochodach byłby o wiele trudniejszy. Te niewielkie, plastikowe elementy służące prawidłowemu pozycjonowaniu szyby, mają niemałą zasługę dla branży automotive, a ich montaż, jak się okazuje, może być jeszcze łatwiejszy i szybszy. Wszystko dzięki wykrojom z taśmy AFT/VHB, które pozwalają zaoszczędzić cenny czas – a skoro czas, to i pieniądze.

Czytaj dalej
jak dbamy o bezpieczeństwo w CVGS konwerting

Bezpieczeństwo w zakładach pracy siłą rzeczy kojarzy nam się dziś głównie maseczkami, przyłbicami, żelami dezynfekującymi i zachowywaniem odstępów. Środki ostrożności przed zarażeniem wirusem nie mogą jednak przyćmić wielu innych, nie mniej istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa zasad pracy.

Czytaj dalej
przyłbice ochronne cvgs konwerting tychy

Skuteczna ochrona pracowników przed zarażeniem COVID-19 jest dziś jednym z głównych zmartwień zarządów firm. W szczególnej potrzebie znajdują się te zakłady, których praca wymaga stałej obecności na hali produkcyjnej. Jak się okazuje, wiele środków bezpieczeństwa nie spełnia swojego zadania w wystarczającym stopniu, co skutkuje spowolnieniem produkcji lub koniecznością zamknięcia fabryk na czas kwarantanny pracowników. Mamy jednak sposób na to, by chronić zasoby ludzkie efektywnie, zmniejszając znacznie ryzyko zarażenia.

Czytaj dalej
proces optymalizacji produkcji w automotive - CVGS konwerting

Producenci podzespołów motoryzacyjnych najlepiej wiedzą, jak wiele może zależeć od jednego tylko detalu. Wiedzą również, że inwestowanie w wydajną i nowoczesną technologię nie zawsze sprowadza się do zakupu ciężkich maszyn, superszybkich robotów produkcyjnych czy innych wielkogabarytowych sprzętów. Równie często, a może i nawet częściej, sekret optymalnej pracy tkwi w tym, co niespecjalnie rzuca się w oczy, a też robi robotę. Przyjrzyjmy się jednej z takich rzeczy – taśmie HiP produkowanej głównie z myślą o branży automotive.

Czytaj dalej
rola filcu technicznego w przemyśle - CVGS konwerting

Często mówi się, że gdy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Trudno się z tą tezą nie zgodzić – no, chyba że mówimy o filcu. To jeden z materiałów, które udowadniają, że można zastosować coś na mnóstwo różnych sposobów i w większości przypadków uzyskać oczekiwany efekt.

Czytaj dalej
taśmy PVC - produkcja CVGS konwerting

Izolują, maskują, uszczelniają, sklejają… – wyliczać można długo. Taśmy przemysłowe to jeden z najlepszych znanych nam dowodów na to, że potrzeba jest matką wynalazków. Korzystają z nich przeróżne branże, począwszy od elektronicznej przez automotive aż po rolnictwo. Wykorzystują ich rozmaite funkcje, zależne od rodzaju taśmy i jakości jej wykonania. Naszym ulubieńcem jest taśma PVC, której poświęcimy dzisiejszy artykuł

Czytaj dalej
Dlaczego mamy normę ISO CVGS konwerting

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że przedsiębiorcy na całym świecie poszukują jak najlepszych sposobów na to, by ograniczyć szkodliwy wpływ ich działalności na środowisko naturalne. Dla nas troska o dobre zarządzanie środowiskowe to nie tylko obowiązek nakładany przez instytucje unijne, lecz także odpowiedzialność, o której nie boimy się mówić.

Czytaj dalej

Na firmach należących do naszej branży ciąży spora odpowiedzialność. Jako producent wyrobów konwertingowych współpracujemy z przedsiębiorcami, dla których spełnianie wyśrubowanych norm jakości oznacza być albo nie być na rynku. Dla nas to również ogromne wyzwanie – stale podążać za zmieniającymi się standardami, dostosowywać się do potrzeb i preferencji współczesnych konsumentów i udoskonalać technologię na tyle, by być w stanie zadowolić coraz bardziej wymagającego klienta. Certyfikaty jakości to zarówno dla niego, jak i dla nas dowód na to, że robimy to dobrze.

Czytaj dalej
konwerting do branży AGD

Ostatnie lata przyniosły branży AGD znaczne zyski, zarówno na świecie, jak i na naszym rodzimym gruncie. Jej postępujący rozwój zwiększa zapotrzebowanie na części i detale, które umożliwiają sprzętom działanie na doskonałym poziomie.

Czytaj dalej

Rozwój branży motoryzacyjnej trwa w najlepsze. Stanowi ona jeden z najprężniej działających sektorów przemysłowych nie tylko na świecie, lecz także w Polsce. W naszym kraju pod względem wielkości obrotów motoryzacja plasuje się na drugim miejscu – to z niej pochodzi aż ok. 10% wartości polskiej produkcji przemysłowej.

Czytaj dalej

Przedsiębiorcy z sektora elektroniki i elektrotechniki nie mają powodów do narzekań. Branża z każdym kolejnym rokiem bieżącej dekady zalicza 5-procentowy wzrost , przekroczyła już wartość 1 biliona dolarów i – jak wskazują prognozy – jest na dobrej drodze, by wejść w nowe dziesięciolecie bogatsza o kolejne pół biliona.

Czytaj dalej
Co świadczy o jakości naszych produktów CVGS konwerting

Osiągnięcie pozycji, którą możemy się dziś pochwalić, z pewnością nie byłoby możliwe, gdyby nie troska o wysoką jakość tego, co robimy i jak to robimy.

Czytaj dalej
Czym jest konwerting - CVGS konwerting

Niewidoczne, ale niezbędne – w ten sposób zwykliśmy określać produkty naszej działalności, którą od wielu lat nieprzerwanie wznosimy na kolejne poziomy. Trzeba przyznać, że konwerting nie należy do branż, o których mówi się często, a szkoda.

Czytaj dalej

Znana na rynku polskim i europejskim firma Glass Service od niedawna zwie się CVGS, a jej nowa identyfikacja sugeruje zmiany. Co kryje się za tak odważnym krokiem w komunikacji? O nowym obliczu marki i jej roli w branży samochodowej rozmawiam z prezesem zarządu Damianem Piórko

Czytaj dalej

W naszym rozumieniu pojęcie „jakość” odnosi się zarówno do procesu produkcyjnego, jak i do poszczególnych detali w ich finalnej postaci. Poczucie odpowiedzialności za dostarczany klientowi produkt motywuje nas do wprowadzania coraz wyższych standardów w tym zakresie.

Czytaj dalej
Konwerting CVGS wycinanie w materiale

Ach, te detale! Gdyby nie one, tak wiele gałęzi przemysłu nigdy nie sięgnęłoby poziomu, na jakim funkcjonuje dzisiaj. Mało tego – część z nich może w ogóle by nie istniała. Podobnie jak CVGS nie istniałby, gdyby nie Glass Service. To nasze korzenie, o których chcemy wam co nieco opowiedzieć.

Czytaj dalej